E-book „Niewidoczne niepełnosprawności”

Okładka e-booka "Niewidoczne niepełnosprawności. Jak być przyjaznym pracodawcą". Okładka przedstawia sześć postaci związanych z cyklem niewidoczne niepełnosprawności. Każda z postaci przedstawia inne emocje: ból, złość, obawę, zamyślenie, inne stany chorobowe.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia, zachęcamy do lektury naszego e-booka „Niewidoczne niepełnosprawności. Jak być przyjaznym pracodawcą”. To wyjątkowa publikacja, która uczy empatii i zrozumienia dla ograniczeń, z jakimi zmagają się osoby z niepełnosprawnościami.

E-book jest przeznaczony głównie dla pracodawców, ale zainteresuje na pewno nie tylko ich. Został wypełniony prawdziwymi historiami. Przybliża specyfikę konkretnych chorób, jednak przede wszystkim zawiera informacje dotyczące pracy i zatrudnienia.

– Niepełnosprawność kojarzy się z ograniczeniami ruchowymi – mówi Andrzej Gancarski, prezes Fundacji Biznes Bez Barier. – Jednak wiele niepełnosprawności jest niewidocznych. Nie są zauważalne gołym okiem, a generują wiele trudności w codziennym życiu, także podczas szukania pracy.

Czy osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami mogą realizować się zawodowo? Jak możemy im w tym pomóc? Co im ułatwia pracę, a co ją utrudnia? Na te pytania odpowiedzieliśmy w naszym e-booku.

Jak go zdobyć? Wystarczy wejść na stronę niewidoczne niepełnosprawności i pobrać plik. Zachęcamy do lektury i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Warto podkreślić, że ten e-book nie powstałby bez wszystkich wspaniałych ludzi, którzy zgodzili się z nami porozmawiać. To oni go stworzyli. Ich historie pokazują, że życie z ukrytymi niepełnosprawnościami jest pełne wyzwań, które trzeba podejmować każdego dnia. Dziękujemy, że chcieli się z nami tym podzielić i pomóc w zrozumieniu czegoś, co trudno ująć słowami i czego nie widać gołym okiem.