Dostępne głębiny – nurkowanie osób z niepełnosprawnościami

Osoby nurkujące. Rafa koralowa.

Osoby z niepełnosprawnościami na co dzień mierzą się z różnymi barierami. Dotyczy to również podróżowania czy aktywnego spędzania urlopu. Jednak im świadomość tych ograniczeń jest szersza, tym więcej ludzi tworzy różnego rodzaju rozwiązania.

Całkiem niedawno pisaliśmy o propozycji aktywnego wózka Octane Fx firmy RGK Wcheelchairs, który można złożyć do niewielkich rozmiarów bagażu podręcznego, a także o liniach samolotowych Delta Air Lines, w których osoby z niepełnosprawnościami będą mogli podróżować na własnych wózkach.

Teraz, by doświadczyć całej magii wakacji, Fundacja „Mniejszy Błękit” im. Asi Kułakowskiej pomaga, jak sama pisze, spełnić marzenia o nurkowaniu osób z niepełnosprawnościami. Co więcej, od lat organizuje wyjazdy dla nurków OzN wyszkolonych w systemie HSA.

W Fundacji „Mniejszy Błękit” pracują ludzie, dla których nurkowanie jest pasją od lat, są także instruktorami HSA. Współpracują z firmą Nautica Travel, która zajmuje się organizacją wyjazdów od strony logistycznej. Aktualnie planują jesienną wyprawę do Egiptu. Jeśli jesteście nią zainteresowani, więcej szczegółów możecie znaleźć na ich stronie internetowej TUTAJ.