I Zjazd Kobiet z Niepełnosprawnościami już w sobotę!

Na pierwszym planie po prawej i lewej stronie piktogramy postaci kobiecych na wózkach, skierowane są do siebie. W tle Pałac Kultury i Nauki.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wezmą w nim udział kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności wraz z sojusznikami. Chcą wspólnie walczyć o swoje prawa. 

Spotkanie będzie refleksją nad działaniami, które powinny wejść w życie według zaleceń Komitetu ONZ ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami. Blisko rok temu stwierdził on, że w Polsce kobiety z niepełnosprawnościami są dyskryminowane i marginalizowane, a rząd powinien znaleźć takie rozwiązania, aby jak najszybciej to zmienić.

Od tego czasu – jak przekonują organizatorzy – rekomendacje Komitetu nie zostały potraktowane poważnie. Dodają też, że I Zjazd Kobiet z Niepełnosprawnościami będzie odpowiedzią na ten ważny problem.

Koordynatorkami wydarzenia jest nieformalna grupa „Artykuł 6”. Prowadzą ją aktywistki, którym zależy na wzmacnianiu oraz włączaniu w życie społeczne kobiet o różnym stopniu sprawności. Nazwa nawiązuje do artykułu 6. Konwencji ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami, który wprost mówi o zakazie dyskryminacji i zapewnieniu równego dostępu do wszelkich usług dla dziewczyn i kobiet z ograniczeniami sprawności.

Impreza odbędzie się w godz. 10:00-14.30 w sobotę, 21 września.

Adres: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich ul. Długa 23/25 Warszawa.

Aby zgłosić się na wydarzenie należy wypełnić formularz.

Dodaj komentarz