Wózek hybrydowy dla poprawy dostępności – ruszamy ze zbiórką!

Wózek hybrydowy. Logo Fundacji Biznes Bez Barier.

Jako Fundacja działająca na rzecz szeroko pojmowanej dostępności, a przede wszystkim składająca się z osób z niepełnosprawnościami, nieustannie szukamy dróg i rozwiązań do pokonywania barier, w tym architektonicznych.

Na co dzień przeprowadzamy audyty instytucji publicznych m.in. pod kątem dostępności architektonicznej, a wszystko po to, by przygotować te placówki do stworzenia odpowiednich warunków dla osób ze specjalnymi potrzebami. Dzięki temu każdy będzie mógł swobodnie korzystać z ich usług i zasobów.

Zależy nam, by w tych działaniach wykorzystać nowoczesny wózek hybrydowy – Tesla mobilności dla osób z niepełnosprawnością!

Celem naszej zbiórki jest właśnie zakup tej najnowszej technologii, która znacznie ułatwi nam pracę.

Inwalidzki wózek hybrydowy łączy w sobie cechy zwykłego wózka manualnego i wózka elektrycznego. Jego zaletą jest to, że jest lekki – łatwo go złożyć i transportować. Poza tym jest zwrotny, sprawdzi się więc w każdej przestrzeni. Jednocześnie został wyposażony w panel sterujący, który obsługiwany jest także przez aplikację w IPhonie. Może z niego korzystać nawet osoba o znacznie ograniczonej sprawności i samodzielnie przejechać około 30 km. Inwalidzki wózek hybrydowy jest więc nowoczesnym rozwiązaniem, które znacznie poprawia komfort życia osób z niepełnosprawnościami, a nam pozwoli szybko i skutecznie działać

Jeżeli chcesz wesprzeć działania na rzecz dostępności, dołącz do naszej zbiórki: Zrzutka.pl

Zachęcamy też do szerzenia wiedzy na temat certyfikacji w najbliższym otoczeniu. Sprawdź, czym się zajmujemy i dlaczego wózek hybrydowy jest niezbędny w naszej pracy.