Katalog usług dostępnościowych dla placówek medycznych i jednostek publicznych

Kolaż: starsza kobieta ma wózku prowadzona przez pielęgniarkę, lekarka, lekarz oraz krzyż, symbolizujący służbę zdrowia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom placówek medycznych i jednostek publicznych Fundacja Biznes Bez Barier stworzyła katalog usług dostępnościowych, obejmujący obszary dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz komunikacyjno-organizacyjnej.

Ustawa o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym szczególnie dla osób z niepełnosprawnością to ogromna szansa, ale również wiele nowych wytycznych, wyzwań i procesów do przeprowadzenia. Stąd nasza oferta.

W ramach usługi m.in. opracowujemy procedury w zakresie przyjaznej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, analizujemy posiadaną dokumentację oraz procesy świadczonych usług, a także przeprowadzamy audyty dostępności w obszarach wymienionych w ustawie. Ważny element naszej oferty to także szkolenia i kursy dla personelu i zarządu, przeprowadzane w formie warsztatowej z zakresu kompetencji.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane placówki medyczne oraz jednostki publiczne do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty oraz do kontaktu!

Więcej istotnych informacji w załączonym linku