Przyjazne uczelnie dla autystycznych studentów – „Asystent studenta z ASD”

Na pierwszym planie stoi młoda, uśmiechnięta kobieta. Na drugim planie grupa siedzących młodych ludzi, prowadzą rozmowę.
Portrait Of Successful Businesswoman Entrepreneur At Busy startup Office

W życie wchodzą kolejne projekty w ramach programu „Dostępność Plus”. Tym razem szersze możliwości otwierają się przed młodymi ludźmi ze spektrum autyzmu.

Niemal co dziesiąta osoba z Zespołem Aspergera przejawia specjalne zdolności, dzięki którym może rozwijać swoje umiejętności i predyspozycje naukowe. Często barierą nie do pokonania staje się organizacja życia uczelnianego czy rozwiązywanie codziennych wyzwań. I tutaj z pomocą ma przyjść asystent studenta. Osoba w pełni zaufana, posiadająca odpowiednie kompetencje i narzędzia.

W programie pt. „Asystent studenta z ASD” indywidualnego wsparcia dla studentów z ASD (zaburzenia ze spektrum autyzmu) weźmie udział 40 uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski. Asystentem w ramach wolontariatu może zostać pracownik uczelni, absolwent oraz student po ukończeniu I semestru studiów. Wsparciem dla uczelni i kandydatów na asystenta mają być scenariusze warsztatów, poradniki, pomoce dydaktyczne oraz zestawy gotowych narzędzi. Budżet projektu realizowanego przez UE, to 1,7 mln zł. Działania będą realizowane od 1 marca 2021 roku do 30 kwietnia 2023 roku. Więcej informacji TUTAJ.

Dodaj komentarz