Wnioski do PFRON o dofinansowanie również przez Internet

Młody mężczyzny rehabilitujący się na basenie, obok asystuje kobieta.

Od 1 stycznia 2020 r. wniosek o dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz dofinansowanie zakupu środków pomocniczych (w tym przedmiotów ortopedycznych), można będzie złożyć przez Internet.

Aby złożyć wniosek, niezbędne są: dostęp do Internetu, konto w Systemie SOW i Profil Zaufany. Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Profil zaufany może stosować tylko właściciel. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany i użyje go w usłudze internetowej podmiotu publicznego, jest wiarygodna.

Do założenia profilu z domu wymagane jest: konto w systemie banku lub innego przedsiębiorcy, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego (lista kwalifikowanych podmiotów na stronie profilu zaufanego) lub kwalifikowany podpis elektroniczny.

Stosując darmowy System SOW, można złożyć elektroniczny wniosek dowolnego dnia o dowolnej porze. Wnioski papierowe przyjmowane są przez jednostki samorządu w dni robocze. Tutaj można skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Dodaj komentarz