Od stycznia łatwiej o wyroby medyczne

W rękach urządzenie elektroniczne z wyświetlaczem. Na wyświetlaczu symbol krzyża medycznego w kolorze szarym, w szaro-czarnych okręgach.

Narodowy Fundusz Zdrowia zmienia zasady realizacji zleceń na kule, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe, protezy, worki stomijne, czy inne tego typu pomoce dla osób z niepełnosprawnościami.

Obowiązujące przepisy wymagają wizyty pacjenta w placówce Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Bez weryfikacji i pieczątki urzędnika, proces obsługi kart i wniosków nie jest możliwy. Jeśli dokument został źle wystawiony, wizytę w placówce trzeba powtórzyć. Dopiero po załatwieniu tych formalność, pacjent może się udać do sklepu medycznego.

Od stycznia przepisy będą uproszczone. Już podczas wizyty u lekarza osoba z niepełnosprawnością dostanie zlecenie z NFZ, dzięki czemu wizyta w oddziale nie będzie konieczna. Pacjent będzie mógł bezpośrednio udać się do właściwego sklepu medycznego po odpowiednie przyrządy.

Nowe rozwiązanie NFZ to przede wszystkim ułatwienie dla osób z małych miejscowości, ponieważ od razu otrzymają zlecenie gotowe do realizacji. To także pewność, że we wniosku nie będzie żadnych błędów.

NFZ informuje też, że zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne bądź ich naprawy, wystawione oraz wystawione i potwierdzone do końca bieżącego roku, będą realizowane na dotychczasowych zasadach, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz